Film / TV

Film „Kelti“ Milice Tomović u Muzejskoj četvrti u Beču

MediaSfera

 

 

U okviru filmskog festivala na otvorenom „Frameout“ koji se održava u Muzejskoj četvrti u Beču biće prikazan igrani film „Kelti“ srpske rediteljke Milice Tomović.
Radnja filma je smeštena u Srbiji u zimu 1993. godine. Dečija rođendanska proslava ide svojim tokom i daje nam intiman uvid u život jedne porodice. Burno i haotično se nižu dolasci, drame, flertovi, svađe, nežnosti, opšti napadi puberteta (u svim starosnim grupama) i sukobi političkih identiteta.

Festival „Frameout“ od 8. jula do 27. avgusta predstavlja igrane, dokumentarne, kratke i umetničke filmove, bioskop i digitalnu kulturu, kao i prateće programe pre filmskih projekcija koje se održavaju svakog petka i svake subote u Muzejskoj četvrti. Ulaz je slobodan za sve posetioce.

Film „Kelti“ će biti prikazan u petak 12. avgusta u 21 čas. Narednog dana, u subotu 13. avgusta, je zakazana projekcija dokumentarnog filma „The Gig Is Up“ kanadske rediteljke Šenon Volš. Ona se bavi posledicama gig ekonomije na naše društvo i postavlja pitanja: Da li samo potrošači profitiraju u ovom bilionskom biznisu i da li je svakodnevni život uopšte više moguć bez „radnika duhova“?

 

Pratite nas i na našim društvenim mrežama:

Facebook

Instagram

Twitter

LinkendIn

 

 

 
NAŠA IZDANJA

Kategorije

20. Beogradski festival igre

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .