MediaSfera
Foto: Pixabay
Svako drvo ima sastojak koji može pomoći u rešavanju problema kose-kože glave, lica, oka, dekoltea.
Umirujuća snaga evropskih šuma
Crni ili primorski bor – etersko ulje bora leči i revitalizuje kožu glave. Važan je sastojak parfema u kojima ima malo kamfora. Bor je posbeno cenjen zbog katrana koji se upotrbljava u lečenju masne kose. Preparati na bazi katrana bora blago će odmastiti kosu, a maska za kosu upiće višak sekreta lojnih žlazda, vratiće kosi sjaj, volumen i ležernost.
Mirta – žbunasta biljka, sivkasto crvene boje, antički je simbol ljubavi i mira. Iz njenih listova izdvaja se eterično ulje koje ima antiseptičko i dezinfekciono dejstvo. Ova svojstva iskorišćena su u tretmanima protiv peruti tako što ekstrarat mirte otklanja neprijatan svrab.
Pitomi kesten i lipa – drvenaste biljke koje okrepljuju i oksigenizuju epiderm, hrane potkožno tkivo i hidratišu ga. Zbog svojih blagotvornih dejsatva na san, aktivne materija ova dva drveta koriste se kao čaj, čime se pomaže odbrana kože od štetnog efekta uznemirenosti i stresa.
Bukva – veliko drvo čiji dugački pupoljci smeđe-crvrne boje imaju sastojke koji obnavljaju i neguju kožu. Preparati na bazi bukve preporučuju se u tretmanu protiv zamora očiju, nege suve i izborane kože oko očiju.
Orah – daje plodove koji se moraju oljuštiti od tvrde ljuske i mekane zelene kore koja sadrži prirodan sastojak koji se vezuje za vlati kose i daje im braonkast sjaj.
Čarobno dejstvo drveća Bliskog istokga
Maslina – ima veoma izraženo medicinsko svojstvo. Mnogobrojni parfemi obogaćeni su sastojcima prečišćenih grančica maslina. Plodovi i ulje se preporučuju kako u ishrani tako i kozmetici, posebno za negu tela, zbog mnogobrojnih hranljivih sastojaka.
Bademovo drvo – sadrzi mlečni sok bogat proteinima koji obnavljaju keratin i potencionalno štite kožu. Zbog svog izvanrednog kvaliteta koristi se za negu osetlljive kože. Preparati na bazi bademovog ulja imaju regenerativno i blagotvorno destvo koje štiti hidrolipidni film na površini kože.
Kana – listovi kane sadrze tanine koji kosi daju sjaj. Koristi se i za bojenje noktiju, dlanova i tabana.
Indijski hrast – ulje od indijskog hrasta koristi se za pravljenje pomada i šampona za kosu i negu kosmatog dela glave.
Karite – plodovi sa semenkom se koriste za pravljenje čuvenog butera za ishranu. Buter od karite zbog svojih lekovith svojstava, hranljivosti i hidrantnosti koristi se u kozmetici kao neophodan sastojak dnevnih i noćnih hidrantnih krema, kao i za negu kose.
Čudesno dejstvo tropskog drveća
Ginko biloba – njegovi listovi mrko zelene boje štite kožu vlažeći je i regulišu metabolzam. Koristi se u preparatima za dubinsku negu i revitalizaciju kože. Ima drenažni efekat i koristi se u mnogim preparatima za mršavljenje i detoksikaciju organizma. Preporučuje se kod „teških nogu“ jer pomaze elastičnost venoznih krvnih sudova.
Drvo čaja – leči kožu kosmatog dela glave i sprečava razvoj mikroorganizama. Čest je sastojak preparata protiv peruti. Smiruje iritiranu kožu celog tela, otklanja fleke i podočnjake. Aktivno eliminise slobodne radikale i koristi se dosta u kozmetičkim preparatima. Njegov ležeran miris obogaćuje sapune i dezodoranse.
Kokos ili kokosov orah – luči ulje koje se korist protiv opekotina, posekotina i štiti novonastalo tkivo od štetnog dejstva sunca i morske soli. Sprečava gubitak vode, praveći antihidracioni film na površini kože. Koristi se za negu suve kože.
Kininovo drvo – njegov okrepljujući i osvežavajući sok deluje stimulativno na perifernu cirkulaciju i zato se koristi za izradu šampona ili kupki za oštećenu i devitalizovanu kosu tako što poboljšava cirkulaciju krvi i kosa dobija hranljive sastojke za pravilan rast.
Kedrovo drvo – koristi se za kreone i parfeme.Većina kreona za šminkanje su napravljeni od drveta kedra. U unutrašnjosti drvenog suda (olovke) izlivaju se mine (središte) različith boja. Kedrovina daje toplu, senzualnu i sladunjavu nijansu kolonjskim vodama.
Dodaj komentar