MediaSfera
Posle duže pauze srpski turisti će moći da odu na letovanje u Crnu Goru i to već od sutra, najavila je Vlada te zemlje. Međutim, postavlja se pitanje kakve cene trenutno očekuju građane Srbije i da li nas očekuju vrtoglava poskupljenja kako bi se popunila rupa u budžetu posle turističke pauze.
U Crnoj Gori u špicu sezone boravi nešto više od 15.000 turista, što je 92 odsto manje u odnosu Ono što je primetno je da su cene apartmana koje možete iznajmiti preko AirBnB-a pale i to skoro za duplo. Tako da ako se nastavi ovakav trend cena u Crnoj Gori, možda ovo postane i najisplativiji vid smeštaja za naše turiste.
Međutim, kako sada stoji na sajtu njihove turističke organizacije, čini se da se cene nisu mnogo menjale i da su mnaje-više standardne i one na koje smo i navikli prethodnih godina, piše Blic.
Cena smešataja
Prema ovom sajtu, cena sobe u hotelu može biti od 100 evra, ali i do 400 evra u jeku sezone.
Međutim, ako malo pročešljate oglase, omiljeni vid prenoćišta naših turista iliti privatni smeštaj u Crnoj Gori košta od 15 evra po danu pa naviše zavisno od uslova. Takođe, iznajmljivanje apartmana sa sopstvenom kuhinjom i kupatilom može vas stajati od 30 do 50 evra po danu, Dok sedam dana u bolje opremljenom smeštaju za dvoje može koštati od 320 do 415 evra.
Ono što je primetno je da su cene apartmana koje možete iznajmiti preko AirBnB-a pale i to skoro za duplo. Tako da ako se nastavi ovakav trend cena u Crnoj Gori, možda ovo postane i najisplativiji vid smeštaja za naše turiste.
Cene hrane i pića
Deluje da se ni cene hrane i pića pred pravi pik crnogorske letnje sezone nisu preterano promenile. Kafu ćete na plaži platiti u proseku oko dva evra, kao i piva. Pastu ili rižoto ćete u restoranima platiti između sedam i 10 evra, dok ćete jela sa mesom ili morskim plodovima plaćati više od 10 evra. Pa tako školke u sosu mogu biti oko 10 evra, salata od hobotnice oko 12, a gambori na žari i više od 20 evra.
Cene goriva
Ako se odlučite da u Crnu Goru idete automobilom, korisno je da znate i koje su cene goriva u ovoj zemlji. A prema podacima iz maja ove godine, ovakva je situacija:
Prema podacima Biltena o cenama naftnih derivata, litar evrosupera 95 u Crnoj Gori košta 99 centi, u Hrvatskoj 1,03 evra, Srbiji 1,05 evra, a Albaniji 1,36 evra. Kada je u pitanju evrodizel, litar u Crnoj Gori košta 89 centi, u Albaniji 1,36 evra, Srbiji 1,13 evra, a Hrvatskoj jedan evro.
Crnogorsko ministarstvo, odnosno njegov Direktorat za energetiku, na nedeljnom nivou objavljuje osnovne podatke u vezi sa maloprodajom naftnih derivata, odnosno uporedne cene goriva u okruženju.
Dodaj komentar