MediaSfera
Управа цркве Светог Саве у Торонту упутила је, с благословом преосвећеног епископа СПЦ у Канади, др Митрофана, молитвени позив на Молебан за заштиту Српске православне цркве у Црној Гори чији су храмови и имовина угрожени од актуелне власти у овој држави.
Молебан ће се одржати у цркви Светог Саве у Торонту на Крстовдан (субота 18. јануара 2020.) после свете Литургије која почиње у 9 часова.
После служења Молебана за српски народ и његове цркве у Црној Гори, у сали ове цркве одржаће се разговор са присутним народом који ћемо преточити у званично саопштење православних верника из Торонта и околине.
У граду Мисисаги, на западној страни Торонта, у Храму Свих Срба Светитеља, први Молебан служен је на празник Светог првомученика Стефана.
По попису из 2016.г. у Канади има 96.530 становника који су се декларисали као Срби, од чега у Торонту и околини живи њих 33.055.
Dodaj komentar