MediaSfera
Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina svečano su otvorili 10. Konferenciju srpske medicinske dijaspore u hotelu Hilton u Beogradu. Ovogodišnjoj Konferenciji prisustvuje više od 600 domaćih lekara i više od 100 predavača iz 20 zemalja.
Dvodnevna Konferencija se održava pod pokroviteljstvom Njihovih Kraljevskih Visočanstava Prestolonaslednika Aleksandra i Princeze Katarine, u organizaciji Fondacije Nj.K.V. Princeze Katarine, uz podršku Ministarstva zdravlja, Ministarstva spoljnih poslova, Lekarske komora Srbije, Medicinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Svetske zdravstvene organizacije.
Nj.K.V. Prestolonaslednik Aleksandar pozdravio je sve prisutne i zahvalio im se na velikoj pomoći i podršci tradicionalnoj konferenciji koju su organizovali Princeza Katarina i njena Fondacija. Svečanom otvaranju prisustvovali su, pored Njihovih Kraljevskih Visočanstava i Beti Rumeliotis, sestra Princeze Katarine, dr Zlatibor Lončar, ministar zdravlja Republike Srbije, g. Alen Šeranić, ministar zdravlja Republike Srpske, predstavnici diplomatskog kora, drugi uvaženi gosti, kao i brojni predavači i učesnici iz Srbije i inostranstva.
„Srbija ima uspešnu tradiciju u medicinskoj nauci, imamo veoma dobre i kvalitetne lekare. Da bismo tako i nastavili, potrebno je da dalje razvijamo i promovišemo razmenu znanja i iskustava među lekarima“, istakla je Nj.K.V. Princeza Katarina u svom govoru.
Deseta, jubilarna Konferencija srpske medicinske dijaspore pokriva širok spektar oblasti medicine, fokusirajući se na ginekologiju, pedijatriju, onkologiju, genetiku, gojaznost i dijabetes, oftalmologiju, kardiologiju i starenje. Predavači i moderatori su najistaknutiji medicinski stručnjaci iz Srbije i inostranstva – sa klinike Mejo iz Ročestera (SAD), Univerziteta u Birmingemu (Velika Britanija), Univerzitetske klinike u Bazelu (Švajcarska), bolnice Mitera iz Atine, Hernia Centra iz Minhena, Univerzitetske klinike iz Beča i drugih uglednih zdravstvenih institucija.
Cilj Konferencije je unapređenje saradnje između naših lekara i stručnjaka iz oblasti medicinskih nauka iz dijaspore sa institucijama i pojedincima koji predstavljaju stubove kvalitetne zdravstvene zaštite u Srbiji, kao i umrežavanje stručnjaka u oblasti zdravstva u Srbiji sa srpskom akademskom zajednicom u dijaspori.
Dodaj komentar