Televizija B92 u narednih nekoliko dana promeniće ime u 02 TV, a zaštitno lice nove kompanije biće Sergej Trifunović, saznaje Blic.
Kako Blic navodi u svom današnjem izdanju, ova krupna odluka detaljno je pripremana, a rađena su i obimna istraživanja sa fokus grupama. Učesnici u ovim istraživanjima su odlično reagovali na promene imena i imidža B92, nakon čega je doneta konačna odluka da se sprovede korenita promena.
– Svima je već jasno da ovo više nema nikakve veze sa starim konceptom B92, pa je odluka i očekivana i logična, pre svega jer je programski koncept koji je usaglašen sa novim svetskim trendovimai zahtevima gledalaca potpuno drugačiji. I Radio B92 je doživeo potpunu transformaciju pre dve godine, kada je promenio naziv u Play i novim konceptom brzih informacija i muzičkih hitova postao ubrzo broj jedan – kaže izvor Blica.
Upravo rukovodeći se uspehom radija, menadžment televizije je doneo odluku da se u novu jesen uđe ne samo s novim programom, već i sa potpuno novim vizuelnim identitetom koji se, prema rečima našeg izvora, studiozno pripremao.
PR služba televizija nije potvrdila, ali nije ni demantovala saznanja Blica.
– Tačno je da će od jeseni biti velikih promena i iznaneđenja. Naša kompanija se trudi da uvek bude korak ispred i iznenadi svoje gledaoce na najbolji mogući način, tako će biti i ovog puta. Kreativno, moderno, osveženo, kako programski tako i vizuelno. Uskoro ćete videti o čemu se radi – rečeno je za Blic.
Izvor: eKapija
Dodaj komentar